اکنون گام دوم را برداشته ایم

نخستین شماره‌ی مجله‌ی گلاره موج بزرگی از واکنش‌ها و استقبال‌ها را به همراه داشت. البته با توجه به نحوه‌ی پرداخت و رویکرد مجله و هم‌چنان ترکیب دخترانه‌ی تیم گلاره، واکنش تند شماری از گروه‌های سنتی در برابر محتوای مجله برای ما قابل تصور بود، اما استقبال موافقان سبب شد تا از واکنش‌های تند نهراسیم و هم‌چنان امیدوار به آینده به کارمان ادامه دهیم.

با نشر شماره‌ی نخست، تیم گلاره توانست با همکاری فرهنگیان و جمعی از نویسندگان به منظور معرفی مجله، سه مراسم رونمایی در کابل و بلخ برگزار کند. اولین برنامه رونمایی با حضور جمعی از فرهنگیان، نویسندگان، فعالان حقوق زن و اعضای جامعه مدنی در کابل، دومین مراسم رونمایی ویژه‌ی دانشجویان دانشگاه کابل در تالار مرکز منبع معلومات افغانستان و سومین مراسم در ولایت بلخ برگزار شد.

رویکرد متفاوت گلاره نسبت به زنان مورد توجه ویژه‌ی رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت. پوشش خبری ده‌ها رسانه‌ی معتبر داخلی و خارجی از جمله نیویارک تایمز، الجزیره، لندن تایمز، گاردین، فاکس نیوز، تین ووگ، تلویزیون ملی فرانسه، تلویزون ملی هسپانیا، نیوز فور یوروپ، مرکز رسانه‌های یونما، مرکز رسانه‌یی زنان امریکا، خبرگزاری اندیا، دیلی تایمز پاکستان، روزنامه هشت صبح، بی بی سی فارسی، دویچه ویله، طلوع نیوز، آریانا نیوز و دیگر رسانه‌ها از نشر نخستین شماره‌ی مجله بی نظیر بود. تیم مجله گلاره از تمام رسانه‌ها بابت یاری شان در معرفی گلاره به مخاطبان داخلی و خارجی مجله صمیمانه سپاسگزاری می‌کند. در یک نظر کلی می‌توان نشر و رونمایی گلاره را یکی از بهترین خبر‌های مثبت از افغانستان، که توجه جهان را به خودش جلب کرد، خواند و این برای ما کامیابی بزرگی به حساب می‌آید.

چنان که در شماره‌ی اول وعده‌ی تغییر ذهنیت جهانیان نسبت به افغانستان و مردم آن را داده بودیم، با نشر اولین شماره‌ی گلاره توانستیم قدم قابل توجهی در راستای این تغییر برداریم. به این معنی که اولین شماره‌ی گلاره به جهان فهماند که قرار نیست خبر‌های مربوط به افغانستان تنها از جنگ و مرگ باشد، این‌جا کسانی هم استند که هنوز به زندگی و زیبایی‌های آن از منظر دیگری می‌اندیشند:‌ منظری که در آن زندگی زیبا بوده و رنگ‌هایش رنگین کمان زیبایی‌هایش است.

ممکن است شما دوست داشته باشید