برای زنان، زندگی و زیبایی

این‌جا افغانستان است؛ کشوری تا گلو پر از ترس و هیجان، لذت و خطر. زندگی در این‌جا سخت است و در عین حال پر از دغدغه. از ترس و خطر و سختی زندگی تا خواسته باشی روایت و قصه و حکایت وجود دارد. آن قدر که نام افغانستان در ذهن خیلی ها با تصویری ناخوش‌آیندی از نازیبایی و زشتی گره خورده است. با وجود آن، زندگی هم‌چنان در رگ‌های این سرزمین خسته، جریان دارد. با وجود آن در کنار خشونت و ویرانی، رگه‌های روشنی از زیبایی را نیز می‌توان در سیمای ویران شده و جنگ‌زده این سرزمین مشاهده کرد.
گلاره آمده است تا به زیبایی بپردازد، به زن و زندگی بپردازد و تصویر و تصور دیگری از افغانستان ارایه کند. کار ما در گلاره برجسته سازی رخ دیگر زندگی در افغانستان است. رخی که زیر چادر، کنج بقچه و ته صندوقچه‌های قدیمی سنت، غیرت و تاریخ مردانه پنهان مانده است. گلاره می‌خواهد بگوید که زن افغانستان همیشه آن مظلوم بی دست و پایی که زیر مشت ولگد،‌ خرد می‌شود، نیست، بلکه این موجود، در کنار دیگر توانایی‌ها و خلاقیت‌هایی که همه انسان‌ها از آن برخودار اند، مملو و سرشار از نیرو و شور لایزال زندگی‌ و زیبایی نیز است.
گلاره در واقع مجله‌ای است که به زندگی زنان می‌پردازد، از مسایل روزمره گرفته تا لباس و رنگ و هنر و سینما و هرچه که با حضور و وجود زن، زیباتر می‌شود. گلاره اعلام می کند که به انتشار روایت‌های واقعی از زندگی زنان پرداخته و به زبان ساده، ابعاد مختلف زندگی آن‌ها را مورد توجه قرار می دهد، از شخصیت‌گرایی فاصله می گیرد و به اصطلاح، آن سوی برقع، چادری، دیوار و چارچوب را به تصویر می کشد.
گزارش های از زندگی زنان در وضعیت پس از جنگ، بررسی کسب و کار زنان، روایت های از زندگی عاشقانه زنان، دانستنی‌هایی که برای زندگی و سلامت روحی و جسمی زنان مفید است، گزارش های از آخرین تحولات دنیای مود و معرفی هنرمندان و آشنایی با زندگی هنرمندان زن، بخشی از مسایلی است که ما به آن خواهیم پرداخت. این‌گونه می‌خواهیم راه ناهمواری را بپیمایم که برای زنان بزرگ‌ترین مانع را برای رسیدن به «شدن شان» ایجاد کرده است. ما در پی بیرون زدن از قالب تصویر های سیاه سفید و نمایش رنگین از زندگی زن در افغانستانیم. زنی که غیرت، سنت و تاریخ آن را همیشه سیاه و سفید نشان داده است.
ما از هم‌جنسان خود می‌خواهیم تا ما را در این هدف بزرگ با رهنمود‌ها، روایت‌ها، قصه‌ها و درد دل‌های خود همکاری و هم‌نوایی کنند، تا باشد که گلاره بتواند به سکویی برای گفتگو، ابراز نظر و بیان واقعی از زن مبدل شود، بیانی که در آن زندگی زیباست، ارزشمند است و زن در آن در مرکز همه چیز قرار دارد.
ما از جانب خود تولد گلاره را به افغانستان مبارک باد می‌گویم و انتظار داریم که خوانندگان ما نیز این تولد را با خوشحالی و صمیمت استقبال کنند.
دست اندرکاران گلاره