رازهای جوان ماندن

با آوردن تغییرات اندکی در شیوه زندگی‌تان می‌توانید از زندگی سالم و عمر طولانی برخوردار شوید .
اگر می‌خواهید که عمر طولانی و زندگی سالم داشته باشید، جوان و زیبا بمانید و همیشه خود را سر حال و پرانرژی احساس کنید پس به فعالیت‌ها و رژیم غذایی روزمره‌تان توجه داشته باشید.
در سبک زندگی روزمره شما مواردی وجود دارد که در طولانی شدن و کوتاه شدن عمرتان تاثیرگذار هستند.
پس برای این‌که عمر طولانی داشته باشید و امید به زندگی را در خود افزایش دهید، موارد ذیل را رعایت کنید.

۱ – متحرک باشید 

در بعضی از حوزه‌های طبی نشستن طولانی به‌عنوان دخانیات جدید مطرح شده است‌. دو تحقیق اخیر نشان می‌دهد که نشستن زیاد در طول روز خطر مرگ‌ومیر را بالا می‌برد.
زمانی که ساعات بیش‌تر از روز را در حال نشستن سپری می‌کنید روی کلسترول، قند و فشار خون شما تاثیرات منفی می‌گذارد و زمینه را برای امراض کشنده مساعد می‌سازد.
پس بیش‌تر متحرک باشید، پیاده‌روی کنید و اگر وظیفه‌ای دارید که مجبور هستید در حالت نشسته انجام دهید حداقل بعد از هر ساعت وقفه گرفته و به چهار طرف‌تان قدم بزنید.

۲-  ورزش کنید

ورزش‌های سنگین مثل وزنه‌برداری باعث می‌شود تا استخوان‌های قوی داشته باشید و قند خون‌تان پایین بیاید که هر دو برای سلامت قلب‌تان مفید است. تحقیقاتی که اخیرن صورت گرفته نشان می‌دهد، جوانانی که گلوکوز خون‌شان بلند است، در معرض خطر مرض شکر قرار دارند. وزنه‌برداری و ورزش یوگا در کنترول نمودن شکر خون و انسولین کمک می‌کند.
به پیشنهاد کالج طبی ورزشی امریکا، در هفته دو یا سه بار ورزش‌های سنگین را تمرین کنید.

۳ – چای سبز بنوشید 

محققین جاپانی فواید جدید و بهتر این نوشیدنی ساده را کشف کرده‌اند. نوشیدن چای سبز خطر مرگ، سکته، اختلالات روانی- عصبی و شکستگی استخوان را پایین می‌آورد.
پس حداقل روزانه دو گیلاس چای سبز بنوشید تا صحت‌مند بمانید و عمر طولانی داشته باشید.

۴ – از سبزی و میوه بیش‌تر استفاده کنید

محققین می‌گویند اشخاصی که از سبزی و میوه بیش‌تر استفاده می‌کنند ۱۵ فیصد خطر مرگ‌شان نسبت به اشخاصی که استفاده نمی‌کنند، کم‌تر است.
مثلن برای جلوگیری از مرض سرطان، کرم و کاهو بیش‌تر مصرف کنید. خوردن لبلبو برای فشار پایین مفید است. و در مجموع برای داشتن زندگی سالم و عمر طولانی از انواع گوناگون میوه و سبزی استفاده کنید و در وقت غذا خوردن نصف بیشتر بشقاب‌تان را با میوه و سبزی پر سازید.

مترجم: رقیه آزاده
منبع: www.cookinglight.com