هفته‌ی مود و فیشن ۲۰۱۷ پاریس

هفته‌ی فیشن پاریس مجموعه‌ای از برنامه‌های نمایشی برای طراحان عمده‌ی لباس، بوت و دستکول است که همه‌ساله دوبار در شهر پاریس، پایتخت فرانسه برگزار می‌شود. تاریخ برگزاری این رویداد مهم از سوی اتحادیه فیشن فرانسه تعین می‌شود. هفته‌ی مود پاریس یکی از چهار نمایشگاه عمده‌ی دنیای فیشن است. سه نمایشکاه عمده‌ی دیگر هفته‌های مود و فیشن شهرهای لندن پایتخت انگلستان، میلان در کشور ایتالیا و نیویارک در ایالات متحده امریکا است و همه ساله نخست هفته مود نیویارک و بعد از آن لندن، میلان و پاریس برگزار می‌شود.
خاستگاه هفته‌ی مود و فیشن
نخستین نمایشگاه مود و فیشن در سال ۱۷۰۰ میلادی در شهر پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد. این نمایشگاه در ابتدا منحصر به آنعده از افرادی بود که در جریان این هفته لباس‌های مورد علاقه‌ی خود را از آنجا خریداری می‌کردند. در سال ۱۸۰۰ میلادی این روند تغییر کرد و اندک اندک دیگران نیز فرصت یافتند تا به این مراسم راه پیدا کنند. گفته می‌شود که جین پاگیون که خود طراح لباس بود از نخستین کسانی بود که از باز شدن دروازه‌های مراسم فیشن پاریس به روی عموم حمایت کرد.

نخستین هفته‌ی فیشن پاریس

نخستین هفته‌ی فیشن پاریس در سال ۱۹۴۵ برگزار شد. برگزارکنندگان این نمایشکاه شماری از‌ شروط را برای طراحانی که خواهان اشتراک در این مراسم بودند،‌ وضع کردند. یکی از شرط های عمده این بود که هر طراح باید حداقل ۳۵ لباس متنوع را که لباس‌های مناسب برای روز و شب بود، ارایه کنند. در کنار آن، محصولات ارایه شده به واسطه حداقل ۲۰ مودل نمایش داده می‌شود و در هنگام نمایش، طراح مذکور بایست لباس‌های آماده شده از آنچه را ارایه می‌کند،‌ باید آماده داشته باشد تا در صورت درخواست اشتراک‌کنندگان آنان بتوانند از محصولات نمایش داده شده، خریداری کنند.
در حال حاضر هفته‌ی فیشن پاریس در دو بخش زنانه و مردانه برگزار می‌شود و یکی از مهم‌ترین نمایشگاه جهانی در راستای تعین نوعیت پوشش سال، در سراسر جهان است.


بهترین دستکول‌های زنانه در هفته فیشن پاریس
دستکول‌های زنانه‌ای که در هفته فیشن در پاریس به نمایش گذاشته شد دارای اندازه‌های متفاوت بودند: کوچک، بزرگ، دسته‌دار و نیز به شکل کوله‌پشتی.دستکول‌هایی هفته فیشن پاریس به هر ‌سلیقه‌ی مناسب است.

دستکول‌های هفته فیشن پاریس به هر سلیقه‌ای مناسب است.

لباس‌های زنانه در هفته فیشن پاریس

شما می‌توانید در این مجموعه نمونه‌های زیبای لباس‌های طراحی شده توسط بهترین طراحان جهان را مشاهده کنید.

بهترین بوت‌های زنانه در هفته فیشن پاریس

دوست‌داران بوت باید خیلی خوشحال باشند،‌ زیرا امسال در نخستین هفته‌ی فیشن پاریس یک مجموعه بسیار عالی و فوق‌العاده از بوت‌‌های زنانه ارایه شد. این بوت‌ها از مواد متنوع ساخته شده‌اند و خیلی راحت می‌باشند.

منبع: هفته‌نامه فیشن انلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید