تندر! عشق‌های دم‌ دست

من دانشجویی هستم که از لحاظ اجتماعی یک فرد خجالتی بودم و به ندرت با کسی قرار ملاقات رمانتیک و عاشقانه می‌گذاشتم.
نخستین بار از طریق ملاقات آنلاین، متوجه شدم که مردم مرا به‌خاطر قیافه و زیبایی ظاهری‌ام مورد ستایش و احترام قرار می‌دهند. با چت کردن آنلاین و خواندن پیام‌های رمانتیک، احساس می‌کردم خیلی سریع در حال تبدیل شدن به یک شخص متفاوت استم و دیگر آن شخصی نیستم که در محافل به‌خاطر این‌که با مهمانان چشم به چشم نشود، خود را با نگاه کردن و بررسی کردن قفسه کتاب‌ها مصروف می‌کرد، بلکه مانند کسی شدم که با تمام مهمانان مشهور و دوست‌داشتنی محفل، خیلی نزدیک و صمیمی برخورد می‌کنم و با هم حرف‌های رمانتیک می‌گویم.
زمانی‌که جنس مخالف برای اولین بار به‌خاطر دیدن فلم و یا رفتن به رستورانت، از من درخواست می‌کرد هیچ گاهی جرات‌اش را نداشتم تا دعوت‌شان را قبول کنم. چون فکر می‌کردم آن‌ها با من نقطه‌ای مشترکی ندارند. آن زمان دوستانم همیشه به من می‌گفتند که اخلاق و اصالت درون تو مهم‌تر از آن است که ظاهرن چگونه معلوم می‌شوی.

اما در ملاقات‌های رمانتیک آنلاین وقتی می‌گفتند که «تو خیلی جذاب استی» (چیزی را که قبلن هرگز نشنیده بودم) شنیدنش یک حس نیرومندی بود که به من کمک می‌کرد تا در سطح بالاتر از اعتماد به نفس، گام بگذارم.
در این میان تنها من نبودم ‌که به منظور بالا بردن اعتماد به نفسم از «تندر» استفاده می‌کردم؛ طبق بررسی که «لیند ایدو» انجام داده بود از میان ۳۸۰۰ کاربر ۴۴ فیصد گفته‌اند که آن‌ها برای پیدا کردن معشوقه و خوش‌گذرانی از این نرم‌افزار استفاده نکرده بلکه برای بالا بردن سطح اعتماد به نفس‌شان از آن استفاده می‌کنند.
هرچند «آکیوپد» نخستین نرم‌افزاری بود که برای دوست‌یابی استفاده کردم. زمانی‌که در سن بیست‌سالگی قرار داشتم استفاده از تندر را شروع کردم. اما هیچ‌گاه به منظور پیدا کردن معشوقه و برقراری رابطه از آن کار نگرفتم. ولی باید اعتراف کنم که شب‌ها زمانی‌که به تخت‌خواب می‌رفتم و پیام‌های کسانی‌که را که کوشش می‌کردند مرا تحت تاثیرشان قرار دهند می‌خواندم واقعن برایم لذت‌بخش بود.
به هر حال هرچند ملاقات‌های رمانتیک آنلاین می‌تواند یک روش عالی برای بالا بردن سطح اعتماد باشد ولی من بعد از گذشت دوسال، این نکته را متوجه شدم که عزت نفس من به اندازه‌ی کافی رشد کرده. بعد شروع می‌کردم به سوال کردن که آیا دلیل آن عکس‌هایم بود یا زندگی‌نامه‌ام؟ و با شدت روی صفحه موبایل بالا و پایین می‌رفتم و همین طور داستان تکرار می‌شد.
برای من ملاقات‌های آنلاین خلاف هدف اصلی که داشت، کار می‌کرد و من آن را به طریقی استفاده می‌کردم که دیگر نیازی به آن نداشتم.
چون حالا برایم ثابت شده بود که می‌توانم به‌طور مستقیم و حضوری با کسی دوست باشم و قرار ملاقات بگذارم. به این دلیل تصمیم گرفتم که با تمام معشوقه‌های آنلاینم قطع رابطه کنم.
بعد از گذشت چند ماه شریک زندگی‌ام را پیدا کردم و استفاده از تندر این را ممکن ساخت تا با او نزدیک‌تر شوم.

پیام داستان: هیچ کاری به‌خاطر بالا بردن سطح اعتماد به ‌نفس‌تان اشتباه نیست. تا زمانی‌که موانع را به‌خاطر ساختن عزت نفس‌تان از بین نبرید نمی‌توانید گزینه‌ی درست را انتخاب کنید.

نویسنده: سوزانا وایس
ترجمه و تخلیص: رقیه آزاده