شیک‌بودن در دوران حاملگی: بهترین لباس‌های دوران حاملگی

تصور عمومی بر ‌این است که خانم‌ها در‌ دوران حاملگی که ۹ماه و چند روز طول می‌کشد، می‌بایست لباس‌های راحت بپوشند. این تصور درستی است اما راحتی نباید منجر به نادیده گرفتن شیکی لباس گردد. شکی نیست که وقتی بدن از حالت عادی بیرون می‌شود، به همان اندازه پیدا کردن لباس مناسب با بدنی که همه روزه در حال بزرگ شدن است، خود یک چالش جدی است. به همین دلیل هم اکثر خانم‌ها در دوران حاملگی به ویژه پس از ماه سوم تلاش می‌کنند تا با پوشیدن‌ لباس‌های گشاد و بی‌تناسب، حالت غیرعادی بدن خود را بپوشانند. این سبب می‌گردد تا سبک و زیبایی لباس قربانی راحتی لباس گردد.
با این وجود، هستند خانم‌هایی که دوران حاملگی نه تنها برای آنان یک چالش نیست،‌ بلکه یک فرصت نیز هست. این عده از خانم‌ها کوشش می‌کنند تا با غلبه بر کلیشه‌های غالب اجتماعی و فرهنگی نسبت به حاملگی، زیبایی لباس و سبک لباس خود را متناسب با تغییراتی که در اندام‌شان رخ داده است، همسو ساخته و در نتیجه لباس خوب و شیک بپوشند.

در دنیای امروز لباس‌های دوران حاملگی بخشی از چرخه تولید دنیای مود و فیشن است و شماری زیادی از شرکت‌های معروف تولید لباس تلاش می‌کنند تا بخشی از ویترین لباس‌های زنانه‌شان خالی از لباس‌های دوران حاملگی نباشد. علاوه بر آن شرکت‌هایی وجود دارند که تنها و تنها در زمینه تولید و طراحی لباس‌های دوران حاملگی تخصص دارند و تمامی تولیدات‌شان شامل همین گونه‌‌‌ی از لباس‌هااند.
در این شماره ما پنج برند و شرکت معروف لباس‌های دوران حاملگی را معرفی می‌کنیم. متاسفانه در افغانستان نمایندگی لباس‌های این شرکت وجود ندارد، اما اگر کسانی به کشورهای نزدیک از جمله امارات و هند دسترسی داشته باشند، می‌توانند از نمایندگی‌های آن‌ها دیدن کنند. علاوه بر آن شما می‌توانید با رفتن به ویب‌سایت این شرکت‌ها، لباس مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

ASOS

اگر شما به‌دنبال لباس‌های مدرن دوران حاملگی هستید و البته مساله مود روز بودنش برای‌تان مهم نیست، می‌توانید از این مارک استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های عمده این شرکت قیمت‌های مناسب آن است. ویژگی دیگر لباس‌های این شرکت تنوع آن می‌باشد، به ترتیبی که در کنار اندازه‌‌های متنوع برای خانم‌های باردار و دارای قد معمولی، خانم‌های دارای قد بلند و اندام‌های چاق نیز می‌توانند لباس مورد علاقه خود را از میان مجموعه لباس‌‌های این شرکت پیدا کنند.

H&M

لباس‌های ارزان‌قیمت این شرکت برای آنانی که طرفدار لباس‌های راحت برای نیم‌تنه بالای خویش در دوران حاملگی می‌باشند، خیلی مناسب است.

Macy’s Destination Maternity

این یک شرکت لباس امریکایی است که مقر اصلی آن در ایالت نیوجرسی امریکا قرار دارد. از ویژگی عمده لباس‌های این شرکت استفاده از پارچه‌های نازک و رنگارنگ است. رنگارنگی لباس‌های دوران حاملگی با دیزاین‌های ویژه آن سبب می‌شود تا برجستگی شکم کم‌تر به چشم بخورد، زیرا هم رنگ و هم دیزاین سبب می‌گردد تا توجه دیگران بیشتر از برجستگی شکم به لباس جلب شود.

Modanisa

اگر شما به دنبال لباس‌های پوشیده‌تر که متناسب با پوشش اسلامی باشد، هستید، این شرکت یکی از بهترین دیزاین‌های لباس‌های پوشیده را ارایه می‌کند، که با پوشیدن حجاب نیز از شیکی و زیبایی‌ آن کاسته نمی‌شود. این شرکت یکی از شرکت‌های معروف لباس‌های دوران حاملگی در ‌کشور ترکیه می‌باشد. در کنار دیگر ویژه‌گی‌ها، ویب‌سایت این شرکت به شش زبان مختلف قابل دسترس بوده که از آن جمله زبان فارسی نیز شامل آن می‌باشد. ویژه‌گی دیگر این شرکت آن است که بهترین دیزاین‌های را که با حجاب اسلامی سازگار است از دیگر شرکت‌های معروف لباس در ترکیه و دیگر کشورها یکجا فراهم آورده و به مشتریان خویش عرضه می‌کند.

Shukr

شکر شرکتی است که توسط مسلمانانی که در آلمان زندگی می‌کنند، در حدود ۱۵ سال قبل ساخته شده است و در کشورهای امریکا، بریتانیا و آلمان فعالیت دارد. هدف این کمپنی تولید پوشش‌های شیک و زیبای اسلامی در کشور های غربی است. گفته می‌شود این کمپنی با تولید لباس‌های مود روز و حفظ ارزش‌های اسلامی توانسته است توجه مشتریان غیرمسلمان خود را نیز جلب کند. کمپنی «شکر» قرار است با طرح تجارت اسلامی جدیدترین نمونه‌های لباس‌های اسلامی را با مشارکت چندین کشور و معاصرسازی یک شرکت با اتحاد چند کشور به‌وجود بیاورد.

منبع: گالامور

ممکن است شما دوست داشته باشید