یک راه ساده برای درمان آفتاب‌سوختگی

فصل گرما آغاز شده است و این دقیقن زمانی است که باید نسبت به حساسیت‌های جلد خویش محتاط بوده و از موادی که باعث جلوگیری از آفتاب‌سوختگی می‌گردد، استفاده کنیم. آنانی که دوست دارند از آفتاب لذت ببرند و در برابر شعاع مستقیم خورشید، بدن خویش را قرار دهند، باید پانزده دقیقه قبل از آن از کریم‌های ضد آفتاب استفاده کنند. مشخص است که وقتی فصل گرما آغاز می‌شود، نور خورشید اندکی درخشان‌تر می‌شود و به تناسب آن میزان تاثیرات مخرب آن بر پوست نیز افزایش می‌یابد. البته اگر شما به کریم‌‌های ضد آفتاب دسترسی نداشته باشید،‌ راه آسان‌تر و قابل دسترس‌تری وجود دارد که می‌توان با آن از سوختگی پوست بدن جلوگیری کرد.
به‌عنوان نمونه اگر یک روز بعد از یک قدم زدن طولانی در زیر آفتاب احساس کردید که پوست صورت‌تان گلابی‌رنگ شده است، نیاز نیست نگران شوید. به این معنی که با چند ماده ساده و قابل دسترس می‌توانید از درد و سوزش آن رهایی یافته و رنگ اصلی پوست‌تان را دوباره باز یابید. به عنوان نمونه می‌توانید چند کیسه کوچک چای سیاه را تر کرده و بعد از آن‌که سرد شد بر روی قسمت‌های گلابی رنگ بگذارید.

طرز تهیه:

دو کیسه چای سیاه را در داخل گیلاس آبی که حرارت آن بیشتر از حرارت اتاق نباشد، بیاندازید. بعد از یک دقیقه کیسه‌های چای را از گیلاس بیرون کشیده و آن‌ها را بر قسمت‌های سرخ‌شده بدن‌تان بگذارید. برای حداقل پنج تا هفته دقیقه کیسه‌های چای را از جایی که گذاشته‌اید تکان ندهید. بعد از برداشتن کیسه‌ها متوجه می‌شوند که رنگ گلابی پوست همان قسمتی که کیسه‌های چای را گذاشته‌اید دوباره به حالت اولی برگشته است. در واقع، مواد ضد زهری و ضد التهابی که در چای سیاه هست کمک می‌کنند تا سوختگی‌های ناشی از آفتاب‌زده‌گی به سرعت التیام یافته و پوست بدن به حالت اصلی برگردد. امتحان شرط است.

ممکن است شما دوست داشته باشید